Rabbit Force

A funny modeller page

Jak tahle taškařice vznikla ? Je to taškařice, samozřejmě. A vzniklo to tak, že králíkovi se z vyhřátého klobouku nikdy nechce. Odkud to pochází, nemusím asi říkat. No, a nám se taky ráno nechce. Nikoli ovšem z klobouku, ale z vyhřáté postele :-). A tak tahle hláška u nás zaznívala tak často, až tady vzniknul jakýsi kult králíka :-). Prostě králíci všude. Figurky králíků, plyšoví králíci.....jen živý tu ještě není. Ale to přijde. Ale tohle není o živých, ani plyšových, ani keramických. Ale k tomu potřebujete znát ještě ten druhý faktor.

Tím je BFC. Tedy Bunny Fighter Club. To je druhá taškařice. Ovšem oficiálnější. Vznikla někdy loni v létě a já si říkal, to je něco pro mně. Jenže zrada. Tedy dvě, no, možná tři. Aby se člověk stal členem BFC musí si pořídit iniciační model. Za prvé stojí tisícovku, ale to by se dalo přežít. Za druhé, je to MiG 21. Tedy roura (proudové letadlo)....a já roury nelepím. Tedy nelepím.....roury z druhé světové lepím. Ale tam jich moc nebylo. A Mig 21 je prostě mimo dobu. Moc. Za třetí, a to je největší průšvih, je mimo měřítko. Jediná možnost je 1/48. Je to moc velký. A hlavně je to....je to hloupé, když Vám všechno ve vitríně stojí v měřítku 1/72, pořídit si najednou 1/48, jen kvůli členství.

A tak se zrodila tahle taškařice. Rozhodl jsem pobrat Bunny Fighter Club tak nějak po svém. Do doby i do měřítka. Samozřejmě po svém udělám i marking. Sice jsem se inspiroval, ale bylo mi hloupé to jen obšlehnout. Začneme letadlem. Uvidíme, jak se nápady vyvinou, a čím budem pokračovat. A proč vlastní stránka ? Protože si myslím, že si ji to zaslouží. Mezi ostatními patlaninkami by to navíc působilo asi jako pěst na oko.

Situace se nám v průběhu let trochu změnila. Především proto, že Eduard vydal aktivační model BFC i v měřítku 1/72. Jedná se o MiG-15bis, což je letoun dostatečně raný na to, aby příliš nevyčníval ze sbírky. I když je to roura. A tak jsem se stal členem BFC. To ovšem neznamená konec téhle taškařice. Zejména proto, že u Eduardů zas úplně nevymýšlí nové, králíkovsky zaměřené stroje :-)

POSLEDNÍ AKTUALIZACE 24.4.2019

Created by Dark 2013, modely@dark-net.cz special font by Vic Fieger