Darkovic patlaninky

Velké plány do budoucna :-)

Trochu jsem tady poklidil...
TOHLE !!! TOHLE !!! TOHLE !!! TOHLE !!!
Mám tu anglickou sadu a prastarého celopohyblivého Lancastera, a taky celopohyblivou B-17. Takže chybí americká pozemní sada.
TOHLE !!! TOHLE !!! TOHLE !!! TOHLE !!!
Na seznamu plánovaných patlaninek se pořád pracuje...pořád se aktualizuje...:-)
Až se tenhle seznam bude moc červenat, tak ho promažu :-)
Tématické celky
V kitníku se momentálně nachází několik tématických sestav. Je zde sada Messerschmittu bf-109E, CASA 1112 Buchón, která si stejný letoun zahrála v legendárním filmu z roku 1968, tuto sestavu bych rád doplnil britským strojem. Jelikož Spitfirů jsem nedávno v jiné tématické sadě postavil pět, měl by to být spíš Hurricane, ne však kanónový. Máme. VYŘÍZENO A ne ledajaký - RF-U, 303. stíhací peruť RAF. Josef František.Tato sada by měla reprezentovat bitvu o Británii. Další sada je tvořena předválečnými palubními stroji ve službách USA. Tvoří ji Brewster Buffalo, Douglas SBD Dauntless a Vought SB2U Vindicator. Nově jsem tuto sadu doplnil dalším, pro předválečné období typickým strojem Seversky P-35 A. Tato sada bude vyvedena v pestrých předválečných barvách. Pak zde máme sadu zázračných zbraní. Tu tvoří Mistel 1, Messerchmitt Me 163 Komet a Horten Ho-229. Z té už jsou dva stroje postaveny. Pak zde máme jednu sadu pozemní, italskou. Skládá se s protiletadlové Lancie 3RO, Camionetty Sahariany a Semovente. I ta by měla být kompletní a i z ní už dva stroje stojí. A konečně je zde sada japonská, stíhací. Ta obsahuje Ki-61 Hien (Tony), Ki-44 Shoki (Tojo) a Ki-43 Hayabusa (Oscar). Uvolnila se mi Kate a přibyl Val, takže tu máme malou sadu bombardovací. Ta zatím obsahuje dva stroje. B5N1 (Kate) a D3A (Val). Třeba ji ještě něčím doplním. Například Yokosuka D4Y (Judy). Vzhledem k tomu, že se mi sešly dva Messerschmitty bf-110, tak ještě jedna sada těcthto letadel.
Letadla - opět jsme se rozletadlili, a v současné době tvoří letadla většinu obsahu kitníku.
No....a pak si říkám, že bych podlehl velkým letadlům. Zaujal mne civilní Boeing 377 Stratocruiser. Dělala ho Academy, ale zdá se, že už nedělá.
Pak jsem se tuhle zamiloval (ano, já vím, že jsem před mnoha lety řekl Davidovi, že jestli dovalí další takovou krávu, že mu ji vrazím do hlavy) do dvou opravdu impozantních eroplánů. Ten impozantnější už máme a ten druhý je Arado 232, zvaný též Tausendfüssler, neboli stonožka.
Spojenci:
A jeden kamion. Ford G8 TA s návěsem. Opět PST.
US M18 Hellcat. Asi mám taky smůlu, v 1/72 jsem nenašel....
A jedna italka - kdo ví, jestli se ještě vyrábí - Morris Quad s pětadvacetiliberkou. Ten tu sice nechám, ale mám Morris C. 8cwt se sedmnáctilibrou....
A jedno obrněné autíčko. Daimler Mk.II. Od Gawy. To tu zatím nechám, ale mám Humber Mk.II....také gawa....
Francouzské obrněné autíčko Panhard...
Ze sovětů už nám toho moc nezbývá....
Tuhle, po shlédnutí snímku Poslední obrněný vlak, zachtělo se mi obrněného vlaku, našel jsem u UM obrněný vlak Džerzinec. Ale stojí hroznou ránu....
A můžem domů....
Praga RN...ale možná spadne do německa...uvidím...podle momentální nálady se bude odvíjet kama...když ju seženu....nikde není...No, nakonec je Praga RV ze začátku války. Takže bych to viděl jako VYŘÍZENO. Ale ještě ji tu nechám, kdyby se urodila erena.
Tatra 111 - Tu mám v úmyslu udělat ještě v německé šedi, s německými znaky, ale s českým praporem.... Komu se nevybaví Němá barikáda od Jana Drdy.....ať se stydí..! objevil jsem u Attacku. Ale už se taky pár let nevyrábí...
Nejlepší český tank. Dokonce tak dobrý, že ho němci velmi rádi nasadili. LT vz. 38. Akorát ho teď asi taky nikdo nedělá.
Osa:
Kfz. 305 Opel Blitz. Dělá ho leckdo, ale rád bych ho měl s dvouosým 2,5 t přívěsem. Academkovskou dvojkombinaci máme - VYŘÍZENO. Ale pořád nemám ten vlek...
A tohle. Tohle chci. Opel Blitzbus Ludewig "Aero" (1937). Nádhera! A protože Opelů není nikdy dost, tak ještě jeden s generátorem dřevoplynu. A dokonce Praha 1945 přímo v návodu. Od Maca
Taky by se mi líbil Kübelwagen s příslušenstvím pro zimní starty tygrů, ale to v 1/72 patrně nikdo nedělá. Objevil jsem to jen v 1/35....
Jedno z nejtěžších protiankových děl, lafetované na podvozku tigera. Stíhač tanků Elefant. Od Trumpetera.
A ještě jedna variace na tigera. Jagdtiger. Od Trumpetera.
A jednu specialitu. Železniční dělo Leopold. Možno Nutno přikoupit kolejivo rovné i nerovné a také výhybky. Napadl mne nápad. Na podstavec se postaví dvě koleje, jakože výhybna, u přejezdu, a na koleje se postaví... Na jednu BR52 s dělem a na druhou menší vojenský vlak. Lokomotiva, nějaké vagóny s flakem, nějaké nákladní....A teď nevím. Buďto by to musela být BR 86, dva tři hitláky, nějaké otevřené vagóny, na kterých by byla nějaká kombinace 2cm čtyřčat a dvojčat 3,7 cm FlaKu. Případně by mohla být obrněná lokomotiva BR 57. Pak by byl však vhodné doplnit soupravu obrněným vagónem a vytvořit tak improvizovaný obrněný vlak.
Mám málo Italů, takže:
Dělostřelecký tahač Trattore Leggero TL-37. Akorát už je taky nedostatkový. A vlastně ani není úplně nutný.
No a nějaké osobáčky všeho druhu:
Americký štábní Ford Fordor.
A japonské Kurogane.

Tichomořská scéna:
Sherman M4A3 Iwo Jima. Tedy Sherman M4A3 a konverzní sada Iwo Jima. Valka.cz v tom má trochu chaos, neboť má psáno, že to je 1/48, ale podle stránek výrobce by to mělo být 1/72. Navíc je to zřejmě pro stavebnici Dragon, ale to by nemělo vadit.
Japonský tank Typ 97 Či Ha.
Japonský tank Typ 95 Ha Gó.
Amtrak už ve sbírce mám, teď ještě amtank, ale s tím bude taky potíž...
Tak pro začátek. Myslím, že v tichomoří se najde spousta zajímavých strojů....

Ještě uděláme jedno speciální oddělení - a to tak, že...
Resin:
jelikož, nýbrž a protože jsem zjistil, že určitý modely v jiným materiálu prostě nejsou... Takže -
Fiat 666 NM - italský armádní náklaďák, jestli si někdo pamatuje, za čím tahali děla v Mandolíně kapitána Corelliho, tak to je přesně ono. Dělá Italian Kits a celkem za ranec....Doc Models dělá 626 NLM. Ani jedno se u nás nedá sehnat nějak jednoduše... Vypadá to takhle a takhle.
German military 3-ton trailer - v plastu nikdo nedělá, bohužel....TP Model. Ani tento model není výjimkou, a v čechách není úplně běžný.
Vytvořil Dark, 5.5.2011